Losowy cytat

 
Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz jaką posiadamy...
 
Albert Einstein
 

Home
Detyktywi na tropie historii Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
28.11.2018.

W dniu 8 listopada pięcioro uczniów z naszej szkoły Patrycja Burek, Polek Mateusz, Kłósek Maciej, Babrał Stanisław, Szewczyk Krystian wraz z opiekunem Anną Bielak wzięli udział w ciekawej formie zajęć rywalizacji z drużynami z dziesięciu szkól z Powiatu Bocheńskiego zaproszonych przez organizatorów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni. Uczennica Patrycja Burek brała indywidualnie udział w quizie historycznym a pozostałych czterech uczniów w grze miejskiej pt. „Detektywi na tropie historii”. Obydwie konkurencje tematycznie związane były z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

W grze terenowej uczniowie musieli wykonać 9 zadań, spacerując po terenie miasta Bochnia i szukając wskazanych punktów. Były to np pomnik Poległych Za Wolność, Muzeum Miasta Bochnia, Archiwum Bocheńskie, Biblioteka Publiczna, Kościół, Wystawa Miejska z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, cmentarz miejski. W miejscach tych uczniowie odnajdywali odpowiednie informacje, by odpowiedzieć na zadane pytanie
w późniejszym zadaniu.Nasza drużyna na 10 uczestniczących szkół zajęła 3 miejsce. Podsumowanie rywalizacji i ogłoszenie wyników miało miejsce w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 2, gdzie uczniowie odebrali nagrody i usłyszeli okolicznościowe przemówienie
 
Pani Anna Bielak
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Publiczne Gimnazjum w Trzcianie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.