Losowy cytat

 
 
Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice...
 
Albert Schweitzer
 

Home
Projekt Planeta Kreatywnych. Inżyniwer 4.0 Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
10.12.2019.
Sobota, 07 grudnia 2019 roku była ostatnim dniem zajęć dla 45 osobowej grupy uczniów z klas VI, VII i VIII  na Politechnice Krakowskiej w ramach projektu „Planeta Kreatywnych”  .Przez trzy soboty w sześciogodzinnych modułach  podzielonych  na trzy części chłopcy i dziewczęta realizowali różne zadania, które pozwalały wykazać im się kreatywnością, pomysłowością oraz pomogły zgłębić wiedzę i uzyskać nowe umiejętności.

Zagadnienia poruszane podczas zajęć obejmowały następujące tematy :

1.Czy karaluch jest szybszy od robota?

2.Magia tworzenia produktu.

3.Predyspozycje  zawodowe do pracy w zawodzie inżyniera, czyli co lubię, potrafię i powinienem robić, by zostać inżynierem?

Uczniowie podczas zajęć warsztatowych m.in.  projektowali samochody, zdobywali wiedzę o tym, czym jest start-up, tworzyli biznesplany,          szkicowali ,rysowali, uczyli się współpracy w grupie. Na koniec w ramach zajęć z doradztwa zawodowego poznawali sposoby planowanie swojej drogi zawodowej w szczególności związanej z zawodem inżyniera.

 Współpraca z Politechniką Krakowską obejmuje również spotkanie w ramach doradztwa zawodowego z grupą rodziców dzieci uczestniczących w projekcie oraz wszystkich chętnych, które zorganizowane zostanie na terenie naszej szkoły. Na to spotkanie już teraz serdecznie zapraszamy, a o szczegółach będziemy niedługo informować. Cały projekt to bardzo ciekawy pomysł, którego realizacja służy zarówno uczniom , jak i uczelni wyższej, która w ten sposób promuje swoją ofertę edukacyjną w środowisku. Opiekę nad uczniami podczas prowadzonych zajęć sprawowały Panie Agnieszka Mucha i Marta Kącka oraz dyrektor szkoły Pan Andrzej Kącki.

Pan Dyrektor Andrzej Kącki

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
© 2020 Publiczne Gimnazjum w Trzcianie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.