Losowy cytat

 
 
Dobrze zrozumiana nauka chroni człowieka przed pychą, gdyż ukazuje mu jego granice...
 
Albert Schweitzer
 

Home
Akcja "Lekki tornister"
Redaktor: Administrator   
07.12.2018.
Zadania dla wychowawcy 

1.     Zapoznać z ustaleniami akcji: rodziców i uczniów poprzez zebrania, informowanie o zakładce, spotkania z uczniami, tablicę ogłoszeń oraz lekcje wychowawcze;

2.     Koordynowanie współpracy z zespołem nauczycieli uczących w danej klasie, w celu przestrzegania przyjętych ustaleń;

3.     Kontrolowanie jeden raz w miesiącu tornistrów dzieci – uświadamiania konieczności respektowania norm w tym zakresie;

4.     Ustalenie algorytmu „jeden podręcznik na ławkę”;

5.     Pisemne informowanie uczniów i rodziców o odwołanych zajęciach edukacyjnych (w zeszycie korespondencyjnym), aby dziecko nie nosiło zbędnych pomocy i przyborów.

Zmieniony ( 11.12.2018. )
Czytaj całość
 
Warsztaty poetyckie ,,Napiszę wiersz dla mojej Ojczyzny
Redaktor: Administrator   
28.11.2018.

,,Napiszę wiersz dla mojej Ojczyzny” Pod takim hasłem 8 listopada 2018 r.  w Bibliotece Szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej w Trzcianie odbyły się warsztaty poetyckie. Poprowadziła je mgr Teresa Mrugacz – poetka i malarka z Bytomska. Ich celem było zachęcenie młodzieży do  podjęcia szczególnej refleksji nad tematem ,,Ojczyzna” w 100. Rocznicę Niepodległości. Warsztaty stwarzały również dogodną okazję do wyzwalania w sobie inwencji twórczej i odkrywania drzemiących w niektórych talentów poetyckich.

Zmieniony ( 30.11.2018. )
Czytaj całość
 
Detyktywi na tropie historii
Redaktor: Administrator   
28.11.2018.

W dniu 8 listopada pięcioro uczniów z naszej szkoły Patrycja Burek, Polek Mateusz, Kłósek Maciej, Babrał Stanisław, Szewczyk Krystian wraz z opiekunem Anną Bielak wzięli udział w ciekawej formie zajęć rywalizacji z drużynami z dziesięciu szkól z Powiatu Bocheńskiego zaproszonych przez organizatorów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni. Uczennica Patrycja Burek brała indywidualnie udział w quizie historycznym a pozostałych czterech uczniów w grze miejskiej pt. „Detektywi na tropie historii”. Obydwie konkurencje tematycznie związane były z 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj całość
 
Warsztaty podróżnicze - Afryka Bryka
Redaktor: Administrator   
21.11.2018.
W środę 11.04.2018 r. w naszym przedszkolu grupa II i III uczestniczyła w warsztatach podróżniczych.” AFRYKA- BRYKA” Dzieci poznały swoich rówieśników z Afryki
Czytaj całość
 
Pasowanie na przedszkolaka
Redaktor: Administrator   
21.11.2018.

6.11.2018r tj. wtorek do grona przedszkolaków uczęszczających do Przedszkola Publicznego w Trzcianie zostały przyjęte nowe dzieci. 

Czytaj całość
 
Przedszkolaki o Święcie Niepodległości
Redaktor: Administrator   
20.11.2018.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, która przypada w tym roku, jest obchodzona uroczyście w całym kraju. 

W naszym przedszkolu na tę okoliczność dzieci z grup III i IV  przygotowały piękny program artystyczny, w którym recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie "Patataj, patataj pojedziemy w piękny kraj", "Jesteśmy Polką i Polakiem". Na koniec wszyscy uczestnicy, przyozdobieni w zakupione specjalnie na tę okazję kotyliony, odśpiewali dwie zwrotki Hymnu Państwowego.
Czytaj całość
 
Akcja "Śpiewamy hymn narodowy"
Redaktor: Administrator   
20.11.2018.
W piątek 09 listopada nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji śpiewania Hymnu Narodowego. O godz 11. 11 na Sali gimnastycznej ZPO w Trzcianie zebrali się wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i wychowawcami, aby uroczyście odśpiewać cztery zwrotki Hymnu Narodowego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 455
© 2020 Publiczne Gimnazjum w Trzcianie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.