CERTYFIKAT DLA NASZEJ SZKOŁY!
Naszą szkołę wyróżniono certyfikatem potwierdzającym udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Alfabet Logopedyczny”, którego głównym celem było dbanie o właściwą stymulację rozwoju mowy oraz wdrażanie profilaktyki logopedycznej. Spośród celów szczegółowych warto wymienić: podniesienie sprawności aparatu artykulacyjnego, usprawnianie aparatu oddechowego, poszerzanie słownictwa czynnego i biernego, ćwiczenie umiejętności rozumienia, uwagi słuchowej oraz koncentracji na wykonywanym zadaniu, rozwijanie słuchu fonematycznego i poczucia rytmu, podnoszenie sprawności w zakresie motoryki, doskonalenie percepcji i pamięci słuchowej oraz kształcenie wrażliwości słuchowej. Udział w przedsięwzięciu polegał na wykonaniu od września do czerwca minimum dziesięciu zadań projektowych określonych przez organizatora. Były one realizowane w pracy indywidualnej z dzieckiem oraz z całą grupą – oddziałem pierwszej klasy. Koordynatorem wszystkich działań był Grzegorz Wójtowicz – szkolny logopeda. Projekt wpisuje się w Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2025/2026: Wspieranie aktywności poznawczej i poczucia sprawczości ucznia poprzez promowanie oceniania kształtującego i metod aktywizujących w dydaktyce, a honorowy patronat nad nim objął miesięcznik „Bliżej Przedszkola”.
Pan Grzegorz Wójtowicz – logopeda
